Bozen

Smaltovaná stáložárná kamna

  • prosklená dvířka
  • šamotová vyzdívka
  • možnost spalování dřeva i uhlí
  • odvod spalin zadní
  • litinová plotýnka pro vaření a ohřívání

Technické údaje

Výška

906 mm

Šířka

326 mm

Hloubka

345 mm

Hmotnost

60 kg

Regulovatelný výkon

2,5-7,5 kW

Průměr kouřovodu

120 mm

Výška osy zadního vývodu

770 mm

Tah

12 Pa

Účinnost

78,2 % dřevo – 71,1 % uhlí

Průměrná spotřeba

1,9 kg/h dřevo – 1,3 kg/h uhlí

Charakteristika výrobku

Šamotová vyzdívka v spalovacím prostoru má vysokou tepelnou odolnost. Kamna jsou určená na spalování palivového dřeva,
nebo dřevěných briket. Pro spalování používejte nejlépe suché dřevo, dva roky vyschlé. Potom dosáhnete při spálení zhruba 1kg dřeva hodinového
výkonu kolem 4 kW. Po přivření vstupních otvorů vzduchu dosáhnete po přiložení zhruba 2,5 kg dřeva doby hoření – stáložárnost zhruba 3 až 4 hodiny.
Vývod kouřovodu je zezadu pro kouřovod o průměru D120. Přikládací dvířka a dvířka popelníku jsou těsněná sklotextilní šňůrou. Na obou dvířkách je klapka
pro přívod vzduchu pro spalování. Je tedy možné regulovat primární vzduch pod rošt i sekundární vzduch pro dohoření paliva (sekundární spalování)
v horní spalovací komoře. Kamna je možné použít i k příležitostnému vaření a ohřívání jídel,vaření kávy. Před kouřovodem je šamotový deflektor.

Otvírací páčky kamen jsou tvarové odlitky, zavírání je těsné a bezhlučné. Při čistém dřevě postačí nádoba popelníku zhruba na 4 až 5 dnů topení.
Spodní rošt je pohyblivý a pro „třesení“ roštem je u dolních dveří táhlo, které používáme pro zprůchodnění roštu zaneseného popelem.

Pomoc při výběru

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat​

Kontaktní formulář

Submit

Kamna a krby na míru vašemu interiéru

AB Kamna Krby – specialista na veškerou krbovou techniku vás vítá v ráji kamen a krbů. Pořizujete pro svůj dům krby, krbové vložky či kamna, u kterých si chcete být jisti nejen prvotřídní kvalitou, ale i elegantním provedením, ať už v moderním či naopak v retro stylu? Pokud ano, pak se obraťte na naši firmu – vybereme a případně postavíme pro vás kamna i krby v podobě, která plně respektuje váš interiér! Sladěná kamna či krb s ostatním vybavením a stylem domácnosti umocní kouzlo vašeho domova.