Komíny

U komínů nebudou podstránky pro produkty – v popisu produktu bude vše co je potřeba

Ciko 3V universal

Komínový systém CIKO 3V UNIVERSAL je určen pro všechny druhy paliv a všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.

Vnitřní šamotové vložky společně s šamotovou hmotou, která je součástí systému, vytvoří celistvý komínový průduch, odolávající teplotním i vlhkostním změnám. Vnitřní průměry vložek se prodávají v těchto provedeních:

  • 140 mm
  • 160 mm
  • 180 mm
  • 200 mm

Pro spolehlivou funkci komína je důležité odvětrání komínového tělesa, které je pro komíny CIKO charakteristické.

Ciko Nerez

Kvalitní a certifikované systémy pro stavbu fasádních i interiérových třívrstvých nerezových komínů. Široká škála provedení včetně designových komínů s hladkým pláštěm, nebo lehkého šachtového systému.

Nerezové komíny jsou moderní variantou odkouření použitelnou pro všechny typy spotřebičů. Vzniklý nerezový komín nevyžaduje na rozdíl od zděných komínů nosný základ. Nerez komíny je možno kotvit ke zdi, k fasádě, případně k jiné konstrukci a jsou relativně nenáročné na montáž. Zároveň jsou komíny nerezové flexibilní při tepelném namáhání, kdy nehrozí popraskání komínového tělesa vlivem dilatace.

Ciko Praktik

Komíny CIKO® PRAKTIK jsou vhodné pro všechny druhy paliv (pevná, plynná i kapalná) a pro všechny typy spotřebičů s podtlakovým nebo přetlakovým odvodem spalin. Výhodou je jednoduchá a rychlá montáž.

Komínový systém CIKO PRAKTIK je složen z tepelně izolovaných nerezových komínových vložek a obvodového pláště z cihelných broušených tvarovek. Jedná se tedy o třívrstvý komínový systém vhodný pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů s přirozeným nebo nuceným odvodem spalin – kotle na tuhá, plynná i kapalná paliva, krbové vložky, krbová kamna, plynové turbokotle a kondenzační kotle, atd.

Skladba systému CIKO PRAKTIK umožňuje velmi jednoduchou a rychlou montáž a přináší také vysokou odolnost komínových vložek proti mechanickému poškození. V nadstřešní části lze použít všechny varianty komínových hlav CIKO.

Systém CIKO PRAKTIK je dodáván s průměry vnitřních vložek:

  • 130 mm
  • 160 mm
  • 180 mm
  • 200 mm
  • 250 mm

Skorsten Tona Tec Plus

Pro všechny typy paliv – dřevo, uhlí, plyn, pelety atd. Externí přívod vzduchu bez šachty. Nejmenší půdorys komínové tvárnice s přívodem vzduchu v ČR. Komín navržený speciálně pro nízkoenergetické a pasivní domy. Komín bez zadního větrání projde Blower door testem. Certifikace W3G.

Vícevrstvý komínový systém s poslední generací izostatické komínové vložky současně disponuje externím přívodem vzduchu ke spotřebiči. Vzduch je přiváděn v celé délce komínového tělesa podél izolované komínové vložky. Proto má komín TONA tec plus nejmenší čtvercový půdorys na trhu v České republice – při průměru vložky DN160 je půdorys komínu pouhých 34 x 34 cm! Nedílnou součástí je několik typů komínových tvárnic pro dvouprůduchové komíny, komínové tvárnice s víceúčelovou šachtou a široká škála příslušenství.

Skorsten

Vzdálenost 0 mm od hořlavých materiálů. Lehké a přesné tvárnice zaručují snadnou montáž. Malý počet komponent zkracuje dobu montáže. Vhodný komín do dřevostavby a pasivního domu.

Základem komínového systému SKORSTEN SINGLE MODUL je komínová tvárnice vyrobená z vulkanické pemzy. Pemza je čistě přírodní materiál s vynikajícími izolačními vlastnostmi, velice nízkou tepelnou vodivostí a skoro nulovou tepelnou roztažností. Proto komíny z pemzy disponují jedinečnou vlastností – nulovou vzdáleností od hořlavých materiálů! Komín SKORSTEN SINGLE MODUL je určený pro odvod spalin od spotřebičů na pevná paliva – kamna, krby a kotle.

Pro více informací nás neváhejte kontaktovat​

Kontaktní formulář

Submit

Kamna a krby na míru vašemu interiéru

AB Kamna Krby – specialista na veškerou krbovou techniku vás vítá v ráji kamen a krbů. Pořizujete pro svůj dům krby, krbové vložky či kamna, u kterých si chcete být jisti nejen prvotřídní kvalitou, ale i elegantním provedením, ať už v moderním či naopak v retro stylu? Pokud ano, pak se obraťte na naši firmu – vybereme a případně postavíme pro vás kamna i krby v podobě, která plně respektuje váš interiér! Sladěná kamna či krb s ostatním vybavením a stylem domácnosti umocní kouzlo vašeho domova.